לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה לראשי

בבלי

בבלי- תל אביב

מיקום:

שכונת בבלי נמצאת באזורה הצפוני של העיר תל-אביב, מצפון לה נמצא נחל הירקון ופארק הירקון, במזרח נמצאים נתיבי איילון, בדרום דרך ההלכה ובמערב נמצאת דרך נמיר.

היסטוריה:

שמה של השכונה הינו על שם התלמוד הבבלי ורבים מרחובותיה קרויים בשמות מן ספרות חז"ל.
עד 1948 אדמות השכונה היו שייכות לכפר פלסטיני. מאוה שנה ואילך התחילו לשכון באיזור יותר ויותר יהודים ועם הזמן הפך הכפר לשכונת גבעת עמל.
במהלך שנות התשעים הרסו את שכונת עמל במסגרת פינוי פיצוי. במקום נבנו בנייני יוקרה בעקבות הפרויקט. במקביל נבנה חלקה הדרומי של השכונה כשיכון עממי. באמצע שנות השישים החלו חברות קבלניות לבנות בשיכון העובדים בצורה נרחבת וברמת בנייה גבוהה מאוד.
מפה והילך שכונת בבלי רק הלכה והתפתחה. נפתח מרכז מסחרי, בית קולנוע, בתי קפה וקאנטרי קלאב מטופח ומושקע.
באמצע שנות השמונים בנו את חלקה הדרומי של שכונת בבלי ברמת בנייה גבוהה אף יותר מאשר בשנים הקודמות לה. זוהי שכונה ששנים רבות שומרת על מעמדה וייחודה.

בנייה:

שכונת בבלי מאופיינת בעיקר בבנייני ארבע קומות שבהם דירות שניים עד ארבעה חדרים עם מעלית וחנייה, או מבנים בעלי  שמונה וחמישה עשר קומות.
בינואר 2010 הופקדה תוכנית להרחבת דירות שלפיה יוכלו בעתיד תושבי שכונת בבלי בעלי דירות עם נגישות לגג להגדיל את שטח דירתם בעד ארבעים מטרים לעומת עשרים ושלושה שהיו מאושרים פעם.
בשכונת בבלי ישנם מספר אתרים מרכזיים בעלי סיפורים מעניינים, ביניהם גשר הירקון שמבנהו האדריכלי הינו מיוחד ויוצא דופן, גן אברמוביץ' (תל חשש) אשר נמצא על גבעה שמתנשאת לגובה של לא פחות מעשרים ואחת מטרים, גבעה זו היא אחת משלושת הגבעות אשר משקיפות אל מפגשם של נחל הירקון ונחל איילון והיא הינה אחת שמאתרי הארכיאולוגיה החשובים בתולדות העיר תל אביב. בעבר נמצאו בגבעה קברים וחרסים מתקופות קדומות.  גן אברמוביץ' מתפרש על כ 13.5 דונם. הגן מושקע מאוד וקיימים בו פינות צל מרובות ומתקני שעשועים.אוכלוסייה:

מרבית מתושבי השכונה הם מן המעמד הבינוני- גבוה.

דירות בתל אביב