לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

שערים חשמליים- אם לא תבדקו, לא תמצאו כשליםבעוד שיותר ויותר לקוחות דורשים לרכוש רק שערים חשמליים עם תו-תקן , מתקינים מטעים לקוחות בכול נושא בטיחות בשערים חשמליים, מה בודקים ומיהם מתקינים מורשים? הכול בכתבה הבאה

אם אתם מתכווננים להתקין שערים חשמליים, אל תהיו פראיירים. מאז כניסתו של תו-תקן לשערים חשמליים לתוקף, חל שינוי תהומי בכול תחום הבטיחות של שערים חשמליים<, מהיום ישנם תקני בטיחות ותקנות חובה בשערים חשמליים והעובר עליהם צפוי לחקירה פלילית וחשוף לתביעה משפטית.

ראשית חשוב שתדעו כי משרד התמ"ת באמצעות מכון התקנים הישראלי מסמיכים חברות לשערים לתו-תקן בטיחות ואף מבצעים הסמכות ומבדקי שטח של שערים חשמליים.

רק חברות שערים חשמליים אשר עברו את כול תהליך התקן והוסמכו ע"י מכון התקנים, הותר להם לסמן שערים בתו-תקן לאחר שקיבלו תעודת הסמכה. באתר מכון התקנים הישראלי ניתן למצוא את רשימת החברות העדכנית, חברות אליהן ניתן לפנות ולקבל הצעת מחיר לשער חשמלי תקני. צריך להיות ברור כי עם כניסתו לתוקף של תקן בטיחות לשערים חשמליים, אסור להתקין בארץ שערים לא תקניים, כול מתקיני שערים אשר עושים התקנות של שערים תוך התעלמות מדרישות תקן החובה, חושפים הם את עצמם לחקירה פלילית ולתביעה משפטית.

ובכול זאת האם גם אתם, הלקוחות, יכולים לבדוק את השער שברשותכם, האם הוא תקני? על פניו התקן בטיחות קבע כללים רבים בנושא בטיחות ורק מי שעבר תהליך למידה של כמה חודשים, יבין ויצליח להכיל את כול תחום הבטיחות בשערים חשמליים.
אך אם תבקשו לדעת במשפט אחד את עיקר התקן, ניתן נסות לסכם את כול התקן לכלל הבא: חובת המתקין למנוע מצב אפשרי של הילכדות בתוך שער חשמלי הנמצא בתנועה. אך כמובן זה לא נגמר רק בזה כי קיימים כללים רבים בנושא יצור והתקנת שערים חשמליים.

אתם הלקוחות יכולים לבצע בדיקות בסיסיות ואולי גם אתם תמצאו כשלים אשר ידרבנו אתכם להזמין חברה מוסמכת ולהתאים את השער החשמלי לדרישות התקן. ובכול זאת ניתן לבדוק בעת מעבר בפתח כשהשער במהלך סגירה, השער יצטרך לשנות את כיוונו ולהיפתח. אם לא קרה דבר בסיסי זה, זו סיבה לדאגה ולפניה לחברת שערים מרשימת החברות המוסמכות ע"י מכון התקנים לצורך התאמת השער לתקן.יש פרטים רבים וכללים חשובים בתקן חובה ומי שאינו מוסמך מכון התקנים קלושים הסיכויים שיצליח לבצע שער תקני.

לסיכום חובה לרכוש שערים עם תו-תקן בגלל הבטיחות.