לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

ריצוף שיש


ריצוף שיש הפך לפופולארי ביותר בשנים האחרונות. היום אנשים מרצפים בשיש חדרים רבים בביתם כולל סלון, אמבטיה, מטבח וכו. השיש מעניק לבית מראה מפואר וטבעי ולכן אנשים רבים בוחרים בו לשם ריצוף ביתם. ריצוף שיש ניתן לעשות על תשתית רכה וכמו כן להדביקו על ריצוף קיים.

לפני ריצוף שיש יש לוודא שהסגנון שבחרתם אכן מתאים לכם, לשם כך אתם יכולים לבקש הדגמה של השיש על ידי פריסתו על פני חמש מטר. כך אתם יודעים שהגוונים שבחרתם עולים על הציפיות שלכם ושהשיש אינו פגום. הטיפול בשיש דורש ידיים מקצועיות, אומנם איכות השיש חשובה, אך ללא ריצוף נכון וליטוש מקצועי השיש עלול להינזק.

ריצוף שיש הוא אינו עניין פשוט, שכן יש צורך לתחזק את השיש ולשמור עליו נקי, בעיקר באזורים כמו מטבחים, שכן מדובר באזור מועד לפורענות. את כל סוגי השיש, כולל שיש למטבח, יש לנקות באופן שיטתי לשם שמירת הברק שלו והמראה המפואר שלו. ראשית, יש לשים לב לא לנקות את השיש עם חומרים חומציים. החומצה מזיקה לשיש ויכולה לגרום לכתמים שקשה מאוד להיפטר מהם. לכן בעודכם בוחרים את חומרי הניקוי שלכם יש לשים לב שהם לא חומרים בעלי רמת חומציות גבוה. הדרך הבטוחה ביותר היא לקנות חומרים מיוחדים לניקוי שיש. לשם שמירת הברק רצוי להבריק את השיש מידי פעם בחומר מבריק. כמון כן, יש לשים לב לנגב נוזלים שנשפכים במהירות המרבית, נוזלים רבים יכולים להותיר כתמים על ריצוף השיש (במיוחד עם מדובר בחומרים חומציים כגון בירה או חומרים שומניים), את הכתמים ניתן לנקות במטלית עם מים פושרים.

במקרה שלריצוף שיש שלכם יש כתמים שלא יורדים אתם יכולים לזמן חברה מקצועית שתעשה לכם ליטוש שיש. מדובר בתהליך בו איש המקצוע משייף את השכבה העליונה של השיש (בעזרת יהלומים) ובכך מותרים לכם את השיש נקי ומרשים לאורך זמן. אומנם ריצוף שיש זו השקעה ארוכה אבל כנראה שיש סיבה לכך שהרבה מאוד אנשים בוחרים בשיש לשם הריצוף, זה יפה ומעניק תחושה טבעית וחמימה