לוח דירות למכירה - הומלי
ללוח הדירות

טיפים להשכרת דירות


יש מי שיעדיפו לקנות את הדירה שלהם, ולהרגיש כי הם גרים בנכס ששייך להם ולהם בלבד, אך יש גם מי שמעדיפים דווקא לגור בדירות שכורות. האמת היא שאחוז מאוד גבוה של ישראלים מעדיפים לשכור את הדירות, למרות שחלק נכבד מאותה אוכלוסיה גר בדירות שכורות בהתאם לאורח החיים שלהם. כדי ליישם את הטיפים להשכרת דירות חשוב לדעת שהטיפים הללו צריכים להיות בראש כל הזמן, משום שיש מי ששוכר דירה לטווח זמן ארוך, של מספר שנים, אך יש גם מי ששוכר את הדירה שלו לטווח זמן קצר יחסית, וגם שנה נחשבת לטווח זמן קצר. להלן מספר טיפים להשכרת דירות.

טיפים להשכרת דירות - לבדוק את מבנה הדירה
כאשר חושבים על טיפים להשכרת דירות צריך לדעת שבדיקת הדירה הוא החלק החשוב ביותר בכל התהליך. טיפים להשכרת דירות יכולים להיות רבים, אך החשוב מביניהם טוען שמה שהשוכרים רואים בעיניים, זה מה שהם רוצים לשכור. כאשר נכנסים לדירה שמועמדת להשכרה חשוב להיכנס לכל החדרים, לבדוק את כל המרכיבים של הדירה. הדבר כולל גם לפתוח את כל הברזים ולראות שהם מוציאים אך ורק מים נקיים, לבדוק את הניאגרה, לפתוח את כל החלונות ואת כל הדלתות, ואם יש גם תריסים, אז לנסות גם אותם. סוג כזה של טיפים להשכרת דירות שם דגש גם על הדלקה וכיבוי של כל האורות בבית, על מנת לראות שאין שום דבר בעייתי עם זה.

לשאול את בעל הדירה
בעל הדירה אמור לדעת הכל על הנכס שלו. ברשימה של טיפים להשכרת דירות צריך להכניס גם את שלב השאלות, שרבים נמנעים ממנו, משום שלא נעים להם והם מתביישים קצת. יש לא מעט שאלות שצריך ואפשר לשאול את בעל הבית, ואם כבר עוברים על כל הבית פיזית, אז כדאי לשאול את בעל הבית לגבי דברים שלא תמיד רואים, כמו מה מצב הצנרת, ובן כמה הבית? האם יש דוד שמש או רק דוד חשמל, ומה כולל שכר הדירה? שאלות נוספות יכולות להיות לגבי מכשירי החשמל שיש בדירה, ומהו תחום האחריות של בעל הבית במקרים של בעיות איתם אל מול השוכרים.

לראות את הדירה יותר מפעם אחת
כאשר מדברים על טיפים להשכרת דירות חייבים להזכיר גם את ההגעה אל הדירה יותר מפעם אחת. לא תמיד בטוחים ולא תמיד אפשר להרגיש בנוח בשעה מסוימת, וצריך לדעת איך האווירה בדירה בכל אחת משעות היום והלילה. יש דירות שבעל הדירה יתעקש על שעה מסוימת משום שבשעות אחרות הסביבה רועשת מאוד ורק בשעה הזו הדירה שקטה, ולכן צריך לבקש מבעל הדירה לראות אותה ביום אחר בשעה אחרת. כמובן שיש מקומות שבהם צריך לקבל החלטה מהירה, אך אם יש אפשרות לראות פעם נוספת לפני שהדירה נחטפת, מה טוב. הטיפ הזה גם חשוב להיכרות עם בעל הדירה עצמו. חשוב מאוד לדעת שיש בעל דירה נעים הליכות ולא איש עסקים ממולח.

לראיין את השוכרים הקודמים
אם יש שוכרים שמבקשים לעזוב את הדירה, חשוב מאוד להבין מהן הסיבות שגורמות לאנשים לעזוב דירה שכזו. אם הדירה באמת טובה ואיכותית, חשוב מאוד לדעת האם יש בה משהו הנסתר מהעין. צריך לבדוק עם הדיירים הקודמים איך בעל הבית בתור איש קשר ובתור אדם שצריך לפנות אליו במקרה הצורך. מאחר ובעל הבית הוא זה שאמון על תיקונים ואחראי על הבית במובנים רבים, חשוב לדעת כיצד נבנית מערכת היחסים עם האדם ומה חושבים הדיירים הקודמים על הדירה ועל הבעלים שלה.