לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

המדריך לרכישת דירה חדשה בחכמהבשעה טובה ומוצלחת החלטתם לרכוש נכס בפעם הראשונה. זהו צעד לא פשוט, אולי אחד הצעדים היותר משמעותיים שתעשו בחייכם, ולכן חשוב מאוד לפעול בזהירות יתרה על מנת למנוע טעויות שאולי יהיה קשה לפצות עליהן בהמשך הדרך.

בעזרת מדריך זה ננסה לענות על כל התנאים שבשום פנים ואופן אין עליכם לוותר, עם מי להתייעץ ואילו תמרורי אזהרה יש לזהות מראש.

שימו לב למספר דברים חשובים בעת רכישת דירות חדשות:

1. ביחרו דירה המתאימה לצרכים שלכם- נכון שוילה בת 6 מפלסים, 8 חדרי שינה ו6 דונמים של עצי פרי היא חלום שכל אחד מאיתנו מפנטוז עליו. אל לכם לקחת דירה שאין ביכולתכם להרשות לעצמיכם לתחזק, לאכלס או לחילופין- לשלם. ביחרו דירה המתאימה למספר הנפשות בבית, הקרובה ליעדים מרכזיים ונחוצים בחיי היום יום שלנו- מוסדות לימוד, מתנ"סים, שירותים ציבוריים ועוד ושימו לב למחיר הדירה. אם אין ברשותכם את ההון העצמי ההתחלתי לתשלום הדירה או להחזרי המשכנתא- וותרו. אינכם רוצים להיות תלויים בהחזר חודשי לבית שימנע מכם לחיות כפי שצריך. השתדלו לבקר בסביבת הדירה בזמנים שונים ובימים שונים בשבוע על מנת לבחון חניות במקום, עומסי תנועה, שכנים ועוד.

2. עריכת זיכרון דברים- חתימה על מסמך זיכרון מהוות חוזה רשמי לכל עניין ודבר ולכן חשוב מאוד לחתום על הסכם זה טרם רכישת הדירה. חתימה על מסמך זכרון דברים עשויה להבטיח לכם את מכירת הדירה בתנאים עליהם הינכם מסכימים עם הקבלן וכי הוא אינו יכול למכור דירה זו לגורם אחר. במידה והקבלן יחליט להפר חוזה זה- הוא יאלץ לשאת בנטל כספי לא קטן או לעמוד לדין בפני שופט.

3. בדיקת הנכס- שימו לב, טרם החתימה על מכירת הדירה כי אין אי אילו בעיות עיקול על הדירה, בעיות בטאבו או תקלות טכניות כלשהן שטרם נפתרו. בעת רכישת הדירה עליכם לוודא כי כל נשק נחתם בחוזה וכי אינכם נכנסים לדירה עם בעיות טכניות שהקבלן אחראי להן.

4. עורך דין- שימו לב לקחת עו"ג מטעמכם, היש לו אינטרס בהגנה על החוזה שלכם ועל התנאים שלכם. בצורה כזו הינכם מבטיחים לכם שקט נפשי כי אינכם נכנסים לפרטי חוזה שאינכם מבינים עד לפרטי פרטים וכי יש מישהו המגן עליכם.

לסיכום: קניית דירה היא צעד חשוב ביותר ועל כן יש להיוועץ בגורמים מקצועיים על מנת לבטח את ביטחונכם עד לרכישת הדירה למניעת תקלות שאינן צפויות. הקפידו ללכת לקבלני חברות בנייה מוכרות ומקצועיות, להיוועץ בשכנים ולהיות זהירים.


בהצלחה!