לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

לקנות בית עם ג'קוזי או לקנות ג'קוזימי שמעוניין ליהנות מטבילה מפנקת בג'קוזי ביתי איננו חייב לחפש צימר בצפון או ספא בעיר; הוא יכול לרכוש בריכת ספא ביתית או לרכוש בית שבו כבר מותקנת מערכת ספא. לקניית בית עם ג'קוזי יכולות להיות יתרונות וחסרונות.

למעשה, בפני הרוכש המתלבט עומדות שלוש אפשרויות: לקנות בית שבו כבר יש בריכת ג'קוזי, להעדיף לקנות מערכת ספא חדשה לגמרי או להחליט בהתאם למצב הקיים איזו חלופה מתאימה לו.

בעד שימור הקיים
רכישת בית עם מערכת ספא קיימת חוסכת לרוכש את תהליך הרכישה של המוצר הזה. במקום לחפש את הדגם המתאים, לבדוק מחירים ומפרטים, להשוות חברות וספקים הוא יכול ליהנות מכך שמישהו אחר כבר עשה עבורו את העבודה הקשה.

חיסכון נוסף נוגע להתקנת המערכת. כל מי שבחן את הצדדים השונים של רכישת ג'קוזי וודאי יודע שהרכישה איננה סוף העבודה. יש להתאים את הדגם הנבחר לבית, למצוא לו מקום מתאים ולעשות עבודות שונות להכנת ההתקנה ולביצועה. מדובר בהוצאות וגם בטרדות לא פשוטות. למה לא לנצל את העובדה שמישהו אחר עשה זאת לפנינו?

בעד החדש
אלא שרכישת בית עם בריכת ספא היא למעשה רכישת בית עם בריכת ספא משומשת. ישנם רבים בינינו שלא נהנים במיוחד מהמחשבה על כך שאנשים אחרים השתמשו בבריכה הזו לפניהם. הם לא אוהבים את התחושה ורצים לקבל ג'קוזי חדש שלא טבלו בו אנשים אחרים – מי יודע מי וכמה.

נקודה חשובה נוספת היא ההעדפות האישיות שיש לכל אחד מאיתנו: אנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו ולא תמיד אוהבים עיצוב שנעשה בטעמם של אנשים אחרים. קניית ג'קוזי חדש מאפשר לנו לבחור בדגם המתאים לנו, בעיצוב המתאים לנו ועם המפרט המדויק שמתאים לנו.

בעד בדיקת המצב
אם נוציא לרגע מהמשוואה את שאלת התחושה – עניין אישי שניתן או לא ניתן להתגבר עליו – אפשר לומר שבסופו של דבר כדאי לבחון כל מצב לגופו. במקרים מסוימים כדאי לנו לרכוש בית שבו כבר מותקנת בריכת ספא קיימת ובמקרים אחרים עדיף לקנות בית שאין בו ג'קוזי ולהתקין אחד חדש בעצמנו. יש לבדוק את הנקודות הבאות ולפיהן לקבל החלטה:

• מה מצב המערכת? האם היא במצב טכני טוב? מתוחזקת היטב? נקייה ומטופחת?
• האם העיצוב של המערכת יפה בעיננו? האם אנחנו רוצים עיצוב אחר לחלוטין?
• האם זהו דגם שעונה על הדרישות שלנו? האם המפרט שלו כולל את כל מה שאנחנו רוצים?
• האם מדובר בעסקה טובה? האם המחיר של המערכת שווה את העלאת מחיר הנכס?

לפי התשובות שיש לנו על השאלות הללו נוכל להחליט אם מוטב לקנות נכס מסוים שבו מותקן כבר ג'קוזי או להעדיף נכס אחר ללא בריכת ספא, בית שעבורו נרכוש בעצמנו את המערכת המתאימה לנו.