לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

על רילוקיישן ועל נדל"ןחברות שילוח בינלאומי מציעות כיום מגוון רחב של שירותים שאיננו מתמצה רק בהעברת חפצים מכל סוג שהוא מנקודה א' לנקודה ב'. תחום חשוב שבו מטפלות חברות שילוח הוא התחום של רילוקיישן – הכוונה היא לכל מה שנוגע למעבר ממדינה למדינה, בין אם מדובר באדם, במשפחה או בעסק.

אחד מהדברים החשובים שיש להקדיש להם תשומת לב במסגרת תהליך רילוקיישן הוא השאלה הנדל"נית: המקום, הנכס שאליו מעבירים את העסק או את מקום המגורים. למעשה, זוהי נקודה שבה לרוב העוברים מארץ לארץ אין יכולת לטפל בה בצורה הנכונה.

כאשר בעל עסק מחליט להעביר את מרכז הפעילות שלו למדינה אחרת, הוא בוודאי בודק את התנאים הכלכליים בארץ היעד, את המיסים השונים, את הבירוקרטיה, את החוקים והתקנות וכן הלאה. אם אין בדיקה מספקת של שאלת הנדל"ן בארץ היעד הרי שהוא עלול להיקלע לצרות מבלי להיות מוכן אליהן.

חשוב מאוד לבדוק את מצב שוק הנדל"ן במדינת היעד; הדבר נכון לא רק לאנשי עסקים שמבקשים להשקיע בתחום אלא לכל עסק שצריך נכס כלשהו כדי לנהל ממנו את הפעילות העסקית. חשוב מאוד לדעת מה שוק הנדל"ן בארץ היעד מציע, מה טווח במחירים ומהן העלויות הנלוות. כמו כן כדאי מאוד לדעת היכן המקום המועדף והמומלץ לעסק מכל סוג שהוא לפני שרוכשים נכס בארץ אחרת.

הדבר נכון גם למי שמבקש – או מי שצריך בגלל מקום העבודה וכדומה – לעבור לגור בארץ אחרת. על פי רוב אין באפשרותו של האדם מן הישוב לצאת לסיורים מקדימים בארץ היעד ולחפש זמן רב מקום מגורים מתאים. עליו למצוא בית וזאת מבלי להכיר תמיד את המצב בארץ היעד ואת מה שהוא יכול לקבל שם. גם המחירים אינם תמיד ידועים ו/או ברורים ולכן מדובר לעיתים בפסיעה אל תוך האפילה.

מה עושים אם כן? לפני שממלאים ארגזים ומכולות ויוצאים אל הלא נודע, כדאי לנסות ללמוד ולו מעט על ארץ היעד בכל הנוגע לנדל"ן ולנכסים. למי שמרגיש שהוא איננו בעל היכולות לעשות זאת הרי שכדאי לו לפנות לאל מי שיוכל לסייע לו בנושא. חשוב כמובן לוודא שמדובר במומחה אמיתי לשוק הנדל"ן במדינת היעד ולא מישהו שרק מתפאר בידע וניסיון אבל למעשה הוא לא יודע יותר מהלקוח המבולבל.

חברות שילוח בינלאומי שונות שהבינו את הצורך הגובר במתן שירות כולל בכל הנוגע למעבר לארץ אחרת מציעות היום כחלק מהשירות הזה ייעוץ נדל"ני מסוגים שונים. ישנן חברות שילוח שמסתפקות בעצות כלליות, בהכוונה ובסימון הנכסים המתאימים ללקוח שלהן. ישנן גם חברות שבמסגרת השירות שלהן מציעות טיפול כולל במציאת הנכס המתאים לעסק או למשפחה. כך נחסך מהלקוח הרבה לחץ. יתר על כן, כך הוא יכול להימנע מטעויות יקרות בכל הנוגע לשוק הנדל"ן בארץ היעד.


מוגש בחסות TDY שירותי שילוח בינלאומי בע"מ - מהחברות הוותיקות והמנוסות ביותר בישראל בתחום השילוח הבינלאומי.