לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה ללוח הדירות

מושבים בשרון: החשיבות של שכנות טובהבכל מקום שבו נגור – אלא אם כן נגור בקוטב הצפוני או במעמקי מונגוליה החיצונית – עלינו לגור בקרבה לשכנים. שכנים רעים יכולים לאמלל אותנו ולגרום לנו לצרות רבות; שכנים טובים לעומת זאת יכולים להיות מתנה משמיים. כאשר אנחנו בוחרים לגור מחוץ לעיר – במצפה מרוחק או באחד מאותם מושבים בשרון שקרובים יותר לציביליזציה – החשיבות של שכנות טובה הינה רבה יותר מאשר בעיר. מדוע? על כך בשורות הבאות.

כי זה נחמד
כדי שלא תחשבו שהכול בחיים זה אינטרסים ומעשיות חשוב להזכיר דבר ראשון ששכנים טובים זה פשוט נחמד. נעים שיש עם מי לדבר, שלא רבים איתו, שאפשר לשתות איתו כוס קפה ולפטפט ופשוט להרגיש שהעולם הוא מקום טוב יותר כשיש לנו שכנים טובים.

כי זה חוסך כסף
אבל אנחנו אנשים מעשיים ולכן צריך להזכיר את הצדדים המעשיים של שכנות טובה. שכנים טובים יכולים לחסוך לנו כסף בכמה דרכים. קחו לדוגמה את העניין של הנסיעות.

מושבים בשרון ושאר מקומות מגורים מחוץ לעיר על פי רוב לא התברכו בתחבורה ציבורית מדהימה. יש חשיבות גדולה לרכב פרטי כדי להגיע ממקום למקום. אם יש לנו שכנים טובים הרי שנוכל לתאם איתם נסיעות וכה לחסוך לעצמנו נסיעות יקרות ומיותרות.

כמו כן, כאשר אנחנו מגלים שחסרה לנו כוס סוכר והצרכנייה שפתוחה בישוב רק שעה וחצי לפני עלות השחר ביום שלישי השני בחודש כבר סגורה אנחנו לא צריכים לנסוע רחוק ולבזבז כסף על דלק אלא אנחנו יכולים לבקש מהשכנים קצת סוכר.

כי זה עוזר
העזרה ההדדית בין שכנים טובים יכולה לכלול עבודות משותפות על פרויקטים גדולים כמו ניקוי החצר או בניית פרגולה. העזרה ההדדית היא גם בשמירה על הילדים או על חיות המחמד, בבדיקת הבית שלנו כשאנחנו בחופשה ובמאבקים משותפים נגד השכנים האחרים שאיתם אין לנו יחסי שכנות טובה.

כי זה מונע בעיות
כשגרים מחוץ לעיר במקומות ישוב קטנים יותר סכסוכי שכנים יכולים לגרום לתחושה לא נעימה כיוון שהמקום קטן מדי ואי אפשר להתחמק ממי שאנחנו לא מסתדרים איתו. אמנם גם בעיר סכסוכי שכנים הם לא נעימים אבל במקומות ישוב קטנים כל סכסוך שכנים הופך להיות בעיה שאי אפשר לעקוף ושחייבים להתמודד איתה כל יום. היתרון הגדול ביותר של יחסי שכנות טובים הוא, אם כן, ההימנעות מסכסוכים שיכולים להפוך את החיים בכפר מחלום נהדר לסיוט.

איך עושים את זה?
כדי שיהיו לכם שכנים טובים הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא להיות שכנים טובים. אל תחפשו את הרע אצל השכנים שלכם אלא נסו לגלות נקודות עניין משותפות, תחומים שבהם אתם יכולים לעזור להם ומקומות בחיים שבהם יש לכם מקום בשבילם ולהם יש מקום בשבילכם. עם קצת סבלנות וקצת סובלנות תוכלו לזכות בשכנים טובים שיעשו את החיים שלכם טובים הרבה יותר.

המאמר נכתב בחסות משרד "אין-האוס אפגרייד" – סוכנות נדל"ן המתמחה באיזור השרון