לוח דירות למכירה - הומלי
חזרה לראשי

בית חכם - מאמר
פעם כדי להחליף ערוץ בטלוויזיה, היה צורך לקום מהכורסא, לגשת לטלוויזיה ולסובב את הכפתור. כדי להדליק את האור היה צורך לגשת ולהפעיל את המתג.
בעין הטכנולוגי הנוכחי השתנו הדברים. כיום מכשירים אלקטרוניים רבים נשלטים מרחוק. הבעיה היא, שלכל מכשיר יש שלט מיוחד משלו, ואתה מגיע למצב בו אתה גאה במערכת שלך, אבל נבוך מהעובדה שאתה היחיד שיודע על איזה חמישה כפתורים ללחוץ בחמישה שלטים שונים בכדי לצפות בסרט ווידאו.
בנוסף, המודעות לחשיבות אמצעי התאורה גוברת. במקום מנורה בודדת במרכז הסלון יש בנוסף תאורת אוירה , מנורות קיר ומנורות לתאורת אזורים כמו נישות וקירות חיצוניים. חלק מאמצעי התאורה מופעלים בעזרת מפסק, וחלקם באמצעות עמעם (דימר).
כדי לראות בעזרת מקרן את סרט וידאו יש צורך להפעיל את מכשיר הוידאו, את המקרן, את מערכת הקול, ללחוץ על play ולהתאים את עוצמת הקול. בנוסף לכך, יש להוריד את הוילון ואת התריסים, ולהתאים את עוצמת האור בכל אמצעי התאורה. בסיום ההקרנה, יש לבצע את הפעולות ההפוכות.
כשהולכים לישון, יש צורך לבדוק שכל האורות כבויים, להוריד תריסים חשמליים ולהפעיל תאורת לילה. כשיוצאים מהבית, לפעמים רוצים להרתיע פושעים, ולדמות מצב כאילו נמצאים בבית.
מערכת הבית החכם מאפשרת ביצוע תרחישים המבצעים פעולות כאלה ביחד עם פעולות רבות אחרות. ניתן להשתמש בה לא רק כבקר פשוט לחדר, אלא גם כמערכת לכלל הבית, מרובת שלטים רחוקים הניתנים להתאמה מלאה. מכיוון שהמערכת מגיבה לאירועים חיצוניים כמו פתיחה/סגירה של מגע חשמלי, ניתן לבצע בעזרתה מגוון פעולות אוטומציה.
בעזרת המערכת, בלחיצת כפתור בודדת ניתן לראות את הסרט כמו שאתה אוהב. המכשירים ידלקו, מכשיר הוידאו יעבור למצב play, התריסים ווילון ההקרנה ירדו, והאורות יעומעמו בצורה הדרגתית, עד לרמת תאורה מינימלית. בנוסף, אם תתקבל שיחת טלפון במהלך הסרט, ההקרנה תיעצר באופן אוטומטי, ותתחדש שוב בלחיצת כפתור בודדת.

ניתן ליצור אין ספור תרחישים בלחיצה על כפתור , האורות יכבו, התריסים החשמליים ירדו ותאורת לילה תופעל.
בלחיצה על כפתור "הדמיה", למתבונן מבחוץ יראה בית מלא אור. תאורה תפעל בזמנים שונים, תריסים יזוזו, והטלוויזיה ומערכת קול יפעלו.
אחת התכונות החשובות והמעניינות של המערכת היא שכל אחד יכול להגדיר ולשנות את פעולת המערכת. בעל המערכת יכול לשנות את התנהגותה ואין צורך בהזמנת טכנאי עבור כל שינוי קטן.

מה עוד ניתן לעשות בעזרת המערכת?
שליטה על מערכת ההשקיה - שני ברזים יפתחו בשעה 6:00 ובשעה 19:00 למשך חצי שעה, ושני ברזים אחרים יפתחו למשך רבע שעה.
הורדת התריסים בכיוון מערב שעתיים לפני השקיעה (כשהשמש מסנוורת) והעלאתם חזרה בשקיעה.
בלחיצת בודדת על כפתור ליד דלת היציאה מהבית, כל התריסים ירדו, כל האורות יכבו, ומכשירי האלקטרוניקה יכבו (אבל לא המחשב).
ניגון קבצי MP3 כל בוקר בשעה 6:30 פרט ליום שבת.
בקבלת שיחת טלפון, הצגת שם המתקשר ביחד עם המספר.

רישום שיחות הטלפון הנכנסות.
ניתן ליצור תרחישים שונים בו זמנית : להדליק ולכבות אורות בזמנים קבועים, להדליק ולכבות אורות בהתאם לזמן זריחה או שקיעה ,שליחת אות אינפרה-אדום (IR) להפעלת מכשירים,הדלקה/כיבוי/עמעום אורות ,הפעלת תריסים ווילונות חשמליים ,הפעלת תוכנה על השרת ,שינוי מצבי עבודה ,ניגון קובצי MP3 ,הגדרת מצבי עבודה שונים (למשל סוף-שבוע, יום חול, חופשה) , עצירת הקרנה כאשר הטלפון מצלצל. הבית חכם דורש שינויים בתשתית החשמל. הגורמים המשפיעים הם מיקומי נקודות החשמל, תקרות וקירות גבס, מיקום הציוד ומיקום האביזרים הנשלטים. יש צורך בייעוץ מקצועי כדי לבחון את השינויים הנדרשים.
חשוב לתכנן את תשתית החשמל והתקשורת לפני בנית הקירות. בבית חכם, תשתיות החשמל והתקשורת הן מורכבות ודורשות תכנון מוקדם.
השליטה במערכות החשמל היא כפולה – הן באמצעות המחשב והן מהקיר. במקרה של תקלה במחשב, עדיין תהיה שליטה מלאה בעזרת לחצנים בקיר. זה מתאפשר הודות לשימוש ברכיבים חכמים אשר מתפקדים באופן עצמאי.
תכונה חשובה של המערכת היא האפשרות של המשתמש לשנות את תרחישי המערכת. ניתן לבצע שינויים ואין צורך בידע מוקדם . ניתן להגדיר ולשנות משימות, להוסיף אביזרים ולשנות את המסכים. עם זאת, מומלץ לבצע שינויים בשלבים.
באדיבות אתר לוג אין